У "Слузі народу" ініціюватимуть позачергові місцеві вибори на підконтрольних територіях Донбасу

Олександр Качура
Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Скасування виборів на Донбасі – це історична помилка, яка ляже плямою на монобільшість, вважає Олександр Качура

Народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Качура буде пропонувати провести позачергові місцеві вибори на підконтрольних українському урядові територіях Донбасу.

Про це парламентар заявив в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK.

Гість студії зауважив, що він неодноразово говорив із колегами по фракції та в Офісі президента України про те, що скасування виборів на підконтрольних територіях Луганської та Донецької областей, – це велика помилка, оскільки це навіть не крок, а п’ять кроків назад у врегулюванні ситуації, яка склалася на Донбасі. Скасування виборів на Донбасі – це історична помилка, яка ляже плямою на монобільшість, переконаний Олександр Качура.

Новини за темою: "Слузі народу" не вигідно проводити вибори на Донбасі, але ми будемо боротися за права людей, - Марчевський

"Якщо говорити про те, чи можна це змінити, то це вже неможливо, на жаль, змінити, тому що терміни вже пройшли реєстрації кандидатів, пройшли терміни, коли створювалися виборчі комісії місцеві, і може йти мова тільки про позачергові вибори. Тому, я вважаю, що ми повинні визнати цю помилку. Я буду пропонувати провести позачергові вибори на тих територіях, які були позбавлені цього права, бо люди ходили голосували за президента у двох турах, люди голосували за парламент, а зараз у них фактично це право забрали", – сказав Олександр Качура.

Нагадаємо, раніше народний депутат Олександр Качура вніс до Ради проєкт постанови про зміну в постанові від 15 липня щодо проведення виборів на Донбасі.

Додамо, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що внесення змін у постанову про призначення місцевих виборів ставить під сумнів їхню легітимність.

Водночас у ЦВК заявили, що восени цього року провести місцеві вибори на території громад, підконтрольних центральній владі, вже неможливо.