У Сенаті Франції обговорили відродження фашизму в Україні

Фото з відкритих джерел

Народний депутат, Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович на запрошення Сенату Франції відвідав французький парламент. На зустрічі французькі та українські політики обговорювали відродження фашизму в країні, яка перемогла його у Великій Вітчизняній війні. Напередодні пам'яті жертв цієї кривавої війни політики не могли обійти кричущий факт розквіту фашизму в Україні, в центрі Європи. За словами Вадима Рабіновича, його мета - донести до європейських партнерів правду.

"У Сенаті Франції пройшли слухання українського питання, на яких я поділився з французькими колегами своєю точкою зору (в першу чергу людською) на те, що в Україні відбувається сьогодні, і що буде завтра, якщо політика влади залишиться колишньою. Я показав фотографії Бабиного Яру, де загинули сотні тисяч людей і де досі немає меморіального комплексу, який влада обіцяла побудувати, а мінори щодня відмивають, на жаль, від фашистських свастик. Я показав їм і кадри із вшануванням есесівців, які вбивали мирних людей під час Великої Вітчизняної війни. У нас, через 80 років, ставлять пам'ятники вбивцям і зносять монументи воїнам-визволителям! Я запитав у французів: як ви б поставилися до цього? Від почутого у них округлилися здивовані очі", - розповів співголова партії ОПЗЖ Вадим Рабінович.

Він розповів французьким колегам, що сьогодні відбувається в Україні. Зокрема, як героїзують та відкривають меморіальні дошки та пам'ятники учасникам масових вбивств мирного населення різних країн - ветеранам дивізії СС "Галичина" - та з якими державними почестями їх ховають.

Новини за темою: Вадим Рабінович: Європа повинна допомогти Україні позбутися фашизму, що відроджується!

"Я вважаю, що я патріот своєї країни, я люблю свою країну, я хочу, щоб моя країна пам'ятала минуле і виросла без фашизму. Без того фашизму, який, на жаль, зараз багато в чому піднімає голову. Це відродження і звеличення дивізії СС "Галичина", забороненої Нюрнберзьким трибуналом, і всіх інших, з яких сьогодні роблять героїв", - заявив Рабінович.

За його словами, "фашисти вільно гуляють вулицями столиці України. І все це не просто за згодою влади, а за її активної підтримки".

"Зокрема, варто згадати недавній виступ Микити Потураєва, депутата від провладної партії, який закликав розстріляти "Опозиційну платформу - За життя". З точки зору партії, зараз фашизм в Україні високо підняв голову, адже влада удає, що не помічає дій угруповань молодих людей, які зігують один одному", - підкреслив Вадим Рабінович.

Сенатор від Департаменту Орн (Франція) Наталі Гуле запевнила, що цю тему президент Франції Емманюель Макрон обов'язково обговорить із Володимиром Зеленським.

"Можливо, варто подумати, щоб Європа вибрала досить міцну позицію, і також потрібно, щоб президент України застосовував певні заходи. Франція вже обговорює це з Україною. Президент Франції та президент України в досить дружніх відносинах і, швидше за все, вони піднімають ці питання", - зазначила Гуле.

Вона додала, що важливо бути в діалозі й вміти вести переговори. Потрібно обмінюватися досвідом і знаннями.

Французько-єврейський письменник Марек Альтер висловив глибоку стурбованість діями фашистських загроз на території України та закликав не забувати історію і наслідки вбивчої ідеології.

"Завжди ставлю питання: навіщо нам пам'ять? Що робити? 168 разів у Біблії говориться: "Пам'ятай, пам'ятай, пам'ятай", щоб ми не забували, бо коли забувають, то одні й ті ж злочини повторюються, як багато століть тому".

Французькі сенатори впевнені, що держава, в якій влада підтримує фашистську ідеологію, - не може бути навіть претендентом на вступ до Європейського Союзу. Адже в центрі Європи не повинна існувати, щобільше, і прославлятися ідеологія вбивць.