У Раду внесли закон щодо заборони судам зупиняти санкцій РНБО

Верховна Рада України ІХ скликання Офіс президента

Ініціаторами виступили народні депутати від фракції "Слуга народу"

Народні депутати від фракції "Слуга народу" внесли до Верховної Ради законопроєкт №5667, яким українським судам можуть заборонити припиняти дію санкцій Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Про це йдеться на сайті парламенту.

"Заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти дії спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, застосованих рішеннями РНБО відповідно до закону "Про санкції", - сказано у тексті документу.

Закон також передбачає, що оскарження до суду рішень, прийнятих РНБО, не зупиняє застосування передбачених ними санкцій.

Відповідний проєкт визначає, що основними завданнями апарату РНБО є:

  • опрацювання внесених до відомства пропозицій щодо розгляду питань, які входять до його компетенції;
  • підготовка матеріалів для розгляду на засіданнях РНБО проєктів рішень ради;
  • здійснення контролю за виконанням рішень РНБО, актів президента, контроль за виконанням яких покладено на секретаря Ради нацбезпеки і оборони.

Передбачається, що суб'єкти, які вносять на розгляд Ради нацбезпеки та оборони пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій, несуть відповідальність за достовірність інформації, що міститься у відповідних пропозиціях.

У законі прописано, що Верховному суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження рішень РНБО, прийнятих відповідно до ЗУ "Про санкції".

Вказано, що адміністративні справи стосовно законності рішень РНБО щодо санкцій Верховний суд розглядає у порядку спрощеного позовного провадження у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з п'яти суддів.

Новини за темою: РНБО додатково перевірить трьох злодіїв в законі, які скаржилися на санкції

Нагадаємо, днями Рада нацбезпеки та оборони продовжила на три роки запроваджені три роки тому персональні економічні санкції.