У Раді планують в середу розглянути держбюджет-2022: Стефанчук пояснив процедуру

Руслан Стефанчук Верховна Рада

Спікер парламенту сподівається, що нардепи не будуть уходити, на колись традиційні для Верховної Ради, бюджетні ночі

У Верховній Раді цього тижня планують розглянути державний бюджет на 2022 рік. Про це повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук під час брифінгу, який транслював "Перший Незалежний".

"На середу (20 жовтня, – ред.) ми плануємо розглянути питання, які стосуються бюджету України, прийняти його, так умовно, в першому-другому читанні і направити з пропозиціями до Кабінету міністрів, щоб вони опрацювали і надіслали упродовж 14 днів до ВРУ на розгляд цей законопроєкт", – розповів спікер.

Також він пояснив процедуру затвердження держбюджету.

"Вона чітко виписана Конституцією України, вона чітко виписана регламентом, вона чітко виписана бюджетним Кодексом України, вона передбачає необхідність сьогодні проведення і завершення отримання рішення Комітету, до 20-го це питання має бути проголосовано у ВР.

Пропозиції, які підтримав Комітет мають бути надіслані до Кабінету міністрів України. Кабмін повинен упродовж 14 днів розглянути їх і вже нову редакцію, поправлену, направити до Верховної Ради України.

ВР України, відповідно, до 20 листопада повинна прийняти відповідний кошторис держави на наступний рік. Я дуже сподіваюся, що так і буде, і ми не будемо уходити, на превеликий жаль, на колись традиційні для Верховної Ради, бюджетні ночі", – роз'яснив Стефанчук.

Зокрема, голова ВРУ висловив сподівання, щоб до 20 листопада парламент проголосував за бюджет держави на наступний рік.

Новини за темою: Держбюджет-2022: Мінфін не виключає перегляд макроекономічних показників

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України збільшила державний бюджет на 40 млрд грн. Гроші підуть на субсидії, Збройні сили України та будівництво доріг. Загалом, законопроєктом №6052 пропонується внести зміни до видаткової частини бюджету, збільшивши її з 1,345 трлн грн до 1,384 трлн грн.