У Польщі прогнозують довготривалу кризу на кордоні з Білоруссю

Кордон Польщі з Білоруссю Фото з відкритих джерел

Польща побудує міцний і високий паркан на кордоні

Голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох прогнозує, що криза на польсько-білоруському кордоні потриває довше, ніж декілька місяців. Про це він повідомив у ефірі "Польського радіо".

У четвер Сейм Польщі схвалив спеціальний закон про побудову паркану на кордоні з Білоруссю. Акт передбачає, що це буде міцна і висока огорожа, обладнана системою моніторингу та датчиками виявлення руху.

Сольох зазначив, що будівництво споруди є відповіддю на агресію іншої країни.

"Передбачаємо, що ця криза буде тривати довго. Тому була підтримка ідеї зміцнення кордону. Слід відверто сказати, що ми маємо справу із агресією іншої держави проти нас. Це агресія держави, за якою стоїть теж Росія. Ситуація на кордоні дуже небезпечна. Тимчасове огородження, що було встановлене на кордоні, необхідно поліпшити", - сказав він.

Сольох зазначив, що політичне вирішення конфлікту шляхом тиску з боку міжнародного співтовариства на білоруську владу потребує часу.

На польсько-білоруському кордоні побудують постійну огорожу, що матиме також сучасні електронні та телекомунікаційні датчики і камери. З міркувань безпеки технічні деталі інвестиції є конфіденційними.

За даними Прикордонної служби Польщі, з початку жовтня зафіксовано понад 6 тисяч спроб нелегального перетину кордону з Білорусі в Польщу. З початку вересня таких спроб зафіксовано понад 18 тисяч.

Новини за темою: Лукашенко натякнув на територіальні претензії до Польщі та Литви

Раніше повідомлялося, що Сейм Польщі продовжив на два місяці надзвичайний стан у прикордонних районах з Білоруссю у зв'язку з міграційною кризою. За відповідне рішення проголосували 237 депутатів, 179 були проти, 31 утримався.

"Ми вважаємо абсолютно неприйнятними всі провокаційні та небезпечні дії білоруських служб проти польських офіцерів та солдатів, що спричиняють інциденти на кордоні", – заявив голова Бюро національної безпеки Павло Сольох.