У ПАРЄ підтримали ініціативу депутата від ОПЗЖ Волошина про підготовку доповіді та прийняття резолюції з проблеми поширення ультраправої ідеології в Європі

ОПЗЖ

24 вересня відбулося чергове засідання одного з ключових органів Парламентської асамблеї Ради Європи – Бюро ПАРЄ, в ході якого була затверджена ініціатива народного депутата України від "Опозиційної платформи – За життя", члена української делегації в ПАРЄ Олега Волошина про підготовку доповіді з подальшим прийняттям резолюції ПАРЄ на тему "Виклики ультраправої ідеології для розвитку демократії та захисту прав людини в Європі".

Варто зазначити, що до складу Бюро ПАРЄ входять Голова Асамблеї, 20 його заступників, керівники політичних груп та голови комітетів.

Так, за рішенням Бюро найближчим часом Асамблея призначить доповідача, який візьметься за підготовку системного огляду даної проблематики, в тому числі в розрізі радикальних націоналістичних рухів в Україні. Очікується, що у 2022 році доповідач відвідає нашу країну, зустрінеться з представниками громадських організацій, антифашистських рухів, журналістами та жертвами насильства з боку неонацистських угруповань. За підсумками його роботи ПАРЄ розгляне однойменну резолюцію, в якій належну увагу буде приділено відповідній проблемі в нашій країні.

"Опозиційна платформа – За життя" веде послідовну боротьбу проти актуалізації ультраправих рухів в Україні на відміну від нинішньої української влади, яка потурає їх діяльності, підтримує їх. Сьогодні в Європі, в тому числі в Україні, праворадикали скоюють злочини проти журналістів і громадських діячів, здійснюють напади на представників національних меншин, на представників опозиції. Водночас жодна держава не може вважатися повноцінно демократичною, якщо в ній вкрай праві сили відчувають себе вільно.

Тепер проблема маргінальних ультраправих рухів буде офіційно у фокусі уваги такої авторитетної організації, як ПАРЄ, а значить, буде розглядатися на загальноєвропейському рівні.