У наглядовій раді "Нафтогазу" ініціювали відсторонення Вітренка після заяви НАЗК

Клер Споттісвуд

Вітренко відмовився добровільно призупинити виконання своїх обов'язків

Голова наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка через припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), передає "Інтерфакс-Україна"

"Я скликала позачергове засідання наглядової ради, щоб обговорити відсторонення голови правління. Задля забезпечення дотримання високих стандартів належного корпоративного управління, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам "Нафтогазу" та України", - йдеться у заяві Споттісвуд.

За її словами, після оприлюднення НАЗК припису Кабінету Міністрів скасувати рішення про призначення головою "Нафтогазу" Вітренка вона обговорила ситуацію, що склалася, з акціонером компанії - КМУ, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і главою Мін'юсту Денисом Малюською.

"Прем'єр-міністр України зобов'язався прийняти остаточне рішення, зокрема вирішити питання про припинення терміну дії контракту з Юрієм Вітренком, як потрібно, протягом 10 робочих днів із 15 червня 2021 року", - зазначила Споттісвуд.

Вона наголосила, що Вітренко відмовився добровільно призупинити виконання своїх обов'язків на цей період. Він також не став проводити будь-яких консультацій із членами правління або наглядової ради про своє рішення оскаржити припис НАЗК.

"Наглядова рада схвалює негайні кроки прем'єр-міністра України та КМУ щодо термінового й остаточного вирішення цього важливого питання", - резюмується у заяві.

Новини за темою: "Нафтогаз" отримав 19 мільярдів гривень збитку за 2020 рік

Нагадаємо, напередодні НАЗК виступило із заявою, що розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" було незаконним.