У МЗС розповіли про хід розслідування катастрофи "МАУ"

Євген Єнін
Євген Єнін

Іран не називає підозрюваних, які вже перебувають під слідством

Іран відмовляється співпрацювати по окремих аспектах розслідування авіакатастрофи літака "МАУ" та затягує із відповідями на запити. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24".

За словами заступника міністра, Тегеран часто відповідає на запити України беззмістовно. 

"Відповіді на ці запити або приходять зі значними затримками, або не містять фактичної інформації, яка вкрай необхідна для просування українського розслідування. Ми наполягали, щоб Іран відкрив завісу над тими подіями принаймні для вузького кола фахівців. Ми запропонували і створення спільної слідчої групи. Ми говорили про проведення спільних слідчих дій. Але досі іранська сторона не відповіла нам позитивно на ці пропозиції", - сказав Єнін.

Водночас дипломат зауважив, що Іран не називає підозрюваних, які вже перебувають під слідством, посилаючись на військову таємницю.

"Крім того, нам до сьогодні відмовляються назвати імена тих осіб, які перебувають під підозрою, або щодо яких найближчим часом буде скеровано обвинувальний акт до суду. Посилання іде на військову таємницю. Безумовно, закритий характер судового процесу, так само і зволікання у співпраці з правоохоронними органами України не сприяє посиленню довіри до розслідування, яке проводить Іран", - додав Єнін.

Новини за темою: Іран прикривається держтаємницею в розслідуванні катастрофи "МАУ", - Мамедов

Нагадаємо, раніше очільник Судово-юридичної організації Збройних сил Ірану Шокролла Бахрамі заявив, що військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України", який було збито 8 січня 2020 року в небі над Тегераном.