У Кабміні пояснили, що не так з угодою Німеччини та США щодо "Північного потоку-2"

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

РБК-Україна

За словами віцепрем'єрки з питань інтеграції в ЄС та НАТО, домовленості між двома країнами не дають Україні жодних гарантій

Віцепрем'єрка з питань інтеграції в ЄС та НАТО Ольга Стефанішина пояснила, чому Україну не влаштовує угода між Сполученими Штатами Америки та Німеччиною щодо "Північного потоку-2". За її словами, відповідні домовленості не дають Україні жодних гарантій. Про це вона сказала в ефірі "Україна 24".

"Жодних гарантій Україна не отримала. Ні в цій заяві, ні поза цією заявою. В цій заяві говориться, що Німеччина буде підтримувати ініціативу "Тримор'я", до якої Україна і так намагається приєднатися, яка і так існує, тому мені не зрозуміла ця підтримка", - зазначила Стефанішина.

Вона також додала, що в угоді йдеться про створення фонду зеленої трансформації, але Україна вже давно веде щодо нього перемовини.

"Також анонсується додаткова фінансова підтримка і створення фонду зеленої трансформації, щодо якого ми вже ведемо перемовини близько пів року. Жодних нових ініціатив ця заява не передбачає, натомість жодних перспектив та безпекових гарантів, зокрема щодо членства в НАТО, ми не отримали", - резюмувала віцепрем'єрка.

Новини за темою: США закликали Україну не критикувати угоду щодо "Північного потоку-2", - Politico

Нагадаємо, вчора, 21 липня, США та Німеччина оголосили про угоду, яка дозволить запустити російський газопровід "Північний потік-2".

Зокрема щодо України, то у тексті документу прописано, що уряд Німеччини чинитиме тиск на Європейський Союз для введення додаткових санкцій у разі, якщо Російська Федерація спробує використовувати енергію як зброю або вчинити нові агресивні дії проти України. Зокрема, санкції введуть для обмеження російського експорту в Європу в енергетичному секторі, включаючи газ.

Крім того, Німеччина зобов'язалася допомогти Україні з урегулюванням конфлікту на сході України для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Зокрема, Берлін пообіцяв активізувати переговори в "нормандському форматі".