У 2014-му Зеленський і Шефір обманом намагалися витягнути свої гроші з проблемного банку, - розслідування

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента

Ще до походу в політику, в 2014 році, Володимир Зеленський і його соратник по "Кварталу 95" Сергій Шефір намагалися в обхід встановленої законом черги забрати гроші зі своїх депозитів з проблемного "Брокбізнесбанку". У той час банк, що належав Сергію Курченку, проходив процедуру ліквідації.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів "Схем", опублікованому 14 жовтня.

В ту пору "кварталівці" Зеленський і Шефір прагнули отримати не тільки гарантовані державою 200 000 гривень, а й більше, що було не належить за процедурою. Адже у майбутнього президента на депозиті знаходилося понад 300 000 доларів, а Шефір тримав понад 400 000 доларів.

Журналісти "Схем" виявили, що обидва підписували угоди з компаніями-боржниками проблемного банку, намагаючись вивести з-під застави майно на мільйони гривень. А натомість майбутні політики могли б отримати, хоча і частково, компенсацію - суму меншу, ніж розмір депозиту, але точно вищу тієї, на яку могли розраховувати від Фонду гарантування вкладів. 

Однак у підсумку Вищий господарський суд визнав, що підписані угоди не відповідали законодавству.

"У той час Зеленський і Шефір не займали державних посад, але "Схеми" вирішили розповісти цю історію потім, щоб суспільство могло скласти повний портрет тих, хто зараз керує країною, - повідомляють журналісти. - Адже подібні схеми в обхід встановленої законом процедури призводили до штучного зменшення активів банку, а отже, знижували шанси інших громадян і компаній повернути свої гроші".

Нагадаємо, на початку жовтня було оприлюднено масштабне "Досьє Пандори", з якого випливає, що багато політиків світу, включаючи Зеленського, тримають величезні суми в офшорах.