Тищенко не розглядається як кандидат в ТКГ від України, – Качура

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Хто замінить Фокіна у ТКГ - наразі невідомо, адже рішення приймає президент

Народний депутат України від партії "Слуга народу" Микола Тищенко не розглядається кандидатурою в Тристоронню контактну групу від України.

Про це в ефірі телеканалу  ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуги народу") Олександр Качура.

"Народний депутат України від партії "Слуга народу" пан Тищенко не розглядається кандидатурою в Тристоронню контактну групу від України", – заявив Качура.

Нардеп розповів, що наразі він не знає імен ймовірних кандидатів в ТКГ, адже це  рішення буде приймати президент України Володимир Зеленський.

"А хто це буде, я думаю, більшу увагу потрібно звернути на парламентарів. Тому що все-таки в нас деякі учасники цих перемовин забувають про те, що саме парламент буде приймати ті спеціальні закони про особливості місцевого самоврядування, про особливості проведення виборів. І було б непогано, щоб більше там було парламентарів", – прокоментував нардеп Олександр Качура.

Новини за темою: "Опозиційна платформа - За життя": Позиція Фокіна в ТКГ чітко відображає зобов'язання України в питанні виконання Мінських угод

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі.

Як зазначається, цим документом Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ та увільнений від виконання обов'язків першого заступника глави делегації.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заслухав звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна. Як зазначає народний депутат Ренат Кузьмін ("Опозиційна платформа - За життя") після прямих образ на його адресу депутати проголосували за резолюцію щодо "недопущення зради національних інтересів України".

Сьогодні стало відомо, що народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського з приводу відставки Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.

Нагадаємо, 29 вересня Вітольд Фокін прибув на засідання Комітету Верховної Ради, щоб обговорити його скандальні заяви про Донбас.

Під час свого виступу представник України в ТКГ ще раз повторив свою тезу про те, що амністія по Донбасу повинна бути загальною, а головним винуватцем тривалого конфлікту на сході України є експрезидент Порошенко.