Це пряме затягування, - Діанова і Бистряков прокоментували перенесення апеляції у справі Медведчука

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

На сьогодні все, що робить чинна влада, це просто утримує голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука під замком під виглядом, що триває слідство, щось там розслідується.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявила політичний оглядач Анна Діанова.

Експерт, коментуючи засідання Київського апеляційного суду, який, нагадаємо, переніс на 30 липня розгляд апеляційної скарги сторони захисту на продовження цілодобового домашнього арешту народному депутату, голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку, зауважила, що це - затягування справи щодо опозиційного політика.

"Це пряме затягування, тому що коли з самого початку Віктор Медведчук не втік, а я думаю, що саме цього очікувала від нього влада, і прийшов, що Венедіктова? Вона, як у тому фільмі, кричала: "Не винувата я, він сам прийшов", починала комусь телефонувати, не могла визначитися взагалі, що робити з Віктором Медведчуком, бо не очікували, мабуть, що він таки прийде. І, природно, з того часу ми спостерігаємо всю цю картину, що затягується, доказів немає, прокурори ні до чого не готові, суддя говорить, що я ж не можу на ваше чесне слово. Потім з'являються примарні плівки, насправді, цифровий запис Бігуса тощо. І на сьогодні все, що робить влада, це просто утримує Віктора Медведчука під замком під виглядом того, що триває слідство, щось там розслідується. Якби був фактаж, правильно сказав Вадим Рабінович, ну, давно вже було б щось зроблено, правда? Скільки може це тривати?" - риторично поцікавилася Анна Діанова.

Своєю чергою, композитор, заслужений артист України Володимир Бистряков висловив припущення, що влада хоче позбавити Віктора Медведчука батьківщини.

"А ви не думаєте про те, як в народі кажуть, що влада збирає людей для подальшого обміну? Уявіть собі: наших військовополонених звідти на тих військовополонених. Тобто представивши Медведчука, як, так би мовити, ворога держави і поміняти їх, припустимо, з Росією. Ось я пропоную таку формулу обміну цікаву: отже, наші міняють Медведчука на Протасевича, Протасевича ми міняємо на Навального, а Навального міняємо на Ассанжа, розумієте? І все, політкоректність створена. Але з когось же треба набирати для обміну полонених. Чи не думаєте, що під цим приводом можуть Медведчука просто позбавити батьківщини?" - зазначив гість студії.

Раніше стало відомо, що Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції, яку подали адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту на 30 липня о 10:30.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. 

Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.