Це був чорний день в історії української держави, – Кацман про голосування за відкриття ринку землі

Володимир Кацман

Фото з відкритих джерел

Закон про розпродаж землі – ганебне явище в українському парламентаризмі

Вчора був чорний день в історії української держави й українського парламентаризму. Парламент зім’яли як папірець і поклали в кишеню, щоб діставати в потрібний момент.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Володимир Кацман зауважив, що вчорашнє голосування у Верховній Раді за відкриття ринку землі свідчить про те, що Офіс президента зім'яв український парламент та поклав його собі в кишеню.

"Просто як папірець якийсь зім'яли і поклали в кишеню для того, щоб діставати в потрібний момент. Ось приблизно вчора так вчинили з нашим парламентаризмом і взагалі, з парламентаріями. Мені здається, вчора був чорний день в історії української держави. Чорний день в історії, принаймні, українського парламентаризму", – заявив політичний експерт.

Новини за темою: Медведчук: Коаліція з депутатів "Слуги народу" фактично перестала існувати, влада розвалюється зсередини

На думку Володимира Кацмана, влада, яка прийде після чинної, змінить цю ганебну сторінку з історії України.

Новини за темою: Рада відкрила ринок землі: Як проходило третє позачергове засідання парламенту 30 березня

"Не буває нескінченної влади, або не буває такої влади, яка не зміниться іншими політиками. І я думаю, що наступні політики, які прийдуть до влади, чи в цьому році, чи в наступному, чи через 5 років, не важливо коли, але цю ганебну сторінку змінять. Сторінку і про банківську діяльність, яка теж порушує закон, і сторінку про ринок, а простіше кажучи, закон про розпродажу землі як ганебне явище в українському парламентаризмі. Ця сторінка обов’язково буде виправлена. Я на це дуже сподіваюся", – прокоментував Кацман.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів.

Голосування відбулося о 00:42 31 березня під час позачергового засідання ВРУ. У сесійній залі був присутній президент України Володимир Зеленський, а також голова Верховної ради Дмитро Разумков, який був відсутній під час розгляду поправок.

Попри застереження опозиційних депутатів не розпродувати землю у час пандемії коронавірусу та світової економічної кризи, у залі знайшлося 259 голосів "за".