Це була друга й остання світова війна: Зеленський записав відеозвернення до Дня пам'яті і примирення

Володимир Зеленський Офіс президента

Світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок, переконаний глава української держави

Світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок Другої світової війни 1939-1945 років назавжди і ніколи не допустить подібного. Про це президент України Володимир Зеленський сказав у відеозверненні.

"Сьогодні весь світ та всі світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок 1939-1945 років назавжди. Усвідомлює наслідки війни й не допустить подібного ніколи знову", - зазначив голова української держави.

Він вважає, що настав час поставити крапку в цьому питанні й у практичному плані довести відданість гаслу "Ніколи знову".

"Чи не настав час людству змінити формулювання й говорити не "Друга світова війна", а "Друга й остання світова війна"? Не давати шансу та ймовірності нової війни навіть на вербальному рівні. Наповнити мільйони шкільних підручників з історії, наукових досліджень, мільйони романів та фільмів мантрою про неможливість повторення війни у майбутньому. Світ має сказати: "У 1939-1945 роках тривала остання світова війна", - додав президент.

 
Новини за темою: Куди піти на 9 Травня: Топ історичних музеїв України, які без слів розкажуть про війну

Нагадаємо, 8 травня Україна та весь світ відзначають День пам’яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні 1939-1945 років.