Треба активно діяти вже сьогодні: Кулеба пояснив жорсткішу риторику України в ООН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Главком

За його словами, просто закликати та попереджати світ про нові виклики, з якими Україна зіштовхнулася раніше за інших, марно

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, чому риторика України на нинішній сесії Генеральної асамблеї ООН стала жорсткішою. Про це він написав у блозі Укрінформ.

"Сучасний рівень глобальних викликів не залишає часу на зволікання, не залишає права на м’якість, не залишає можливості "відсидітися" в стороні. Ми в Україні зіштовхнулися із багатьма сучасними викликами раніше за інших. Але ми тепер точно знаємо: просто закликати та попереджати марно. Треба активно діяти та вести за собою вже сьогодні. Саме тому змінилася риторика України", – зазначив очільник МЗС.

Коментуючи участь української делегації в роботі 76-ї сесії Генасамблеї ООН, Кулеба зауважив, що "боротися зі змінами клімату в якомусь сенсі легше, ніж зайняти чітку позицію щодо силової зміни кордонів".

"Зі змінами клімату зручно воювати, бо вони не дадуть "здачі". А от для чіткої позиції щодо Криму потрібно мати сміливість кинути виклик цілком конкретному постійному членові Радбезу ООН (Росії, -ред.)", – написав він, додавши, що на це сміливості в ООН поки що не вистачає.

"Але ми працюємо над тим, щоб стимулювати її. І маємо на своєму боці майже пів сотні держав, які не бояться називати кримські речі своїми іменами", – наголосив міністр.

За його словами, ООН, як і міжнародна політика загалом, потребують змін. І виступ президента України Володимира Зеленського засвідчив: Україна не просто готова бути, а вже є драйвером цих змін.

"Окупація Криму – це глобальна, а не винятково українська проблема. Вона ставить під загрозу такі фундаментальні для ООН та світу принципи, як міжнародний мир і безпека, непорушність кордонів, свобода мореплавства, захист прав людини та прав корінних народів, екологічна безпека. У Криму сьогодні замість фауни та флори – флот і солдати", - резюмував Кулеба.

Новини за темою: Оживити ООН, а засідання проводити в "гарячих точках": Про що говорив Зеленський на Генасамблеї

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на 76-й сесії Генасамблеї ООН порівняв організацію з "супергероєм на пенсії". Він звернув увагу на те, що організація далеко не на всі важливі проблеми звертає увагу. Зокрема - на конфлікт в Україні.