ТКГ щодо Донбасу проведе на тижні два засідання: Що обговорюватимуть

Фото з відкритих джерел

Одне із головних питань - порушення режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі цього тижня збереться на два засідання у режимі відеоконференції. Про це повідомляє українська делегація в ТКГ у своєму телеграм-каналі.

Зокрема, у вівторок, 20 липня, заплановано перемовини робочих груп із безпеки, політичних питань, гуманітарної та економічної робочих груп, а в середу, 21 липня, – відеоконференцію загального засідання Тристоронньої контактної групи.

Українська делегація має намір винести на розгляд питання порушення режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань, вдосконалення контрольного механізму, а також гарантування безпеки в зоні конфлікту та дотримання режиму припинення вогню.

Новини за темою: На Донбасі втричі зросла кількість порушень режиму припинення вогню, - ОБСЄ

До того ж сторони обговорять питання виконання Мінських угод і підсумків Паризького саміту та продовження розробки плану спільних кроків.

Окрім цього, на засіданні ТКГ будуть говорити про відновлення роботи КПВВ і відкриття нових пунктів у Золотому і Щасті, обмін утримуваними особами, повний і безумовний доступ міжнародних організацій на окуповані території, а також про відновлення соціально-економічних звʼязків через лінію розмежування.

Наразі тривають консультації на рівні політичних радників "нормандської четвірки", метою яких є повернутися до суворого дотримання сторонами повного та всеосяжного режиму припинення вогню.

Новини за темою: В ОБСЄ заявили про погіршення ситуації з безпекою на Донбасі

"Міжнародні партнери України підтримують цей напрямок нашої політики", – заявили в українській делегації в ТКГ.

Нагадаємо, раніше ТКГ не вдалося погодити конкретні заходи, які могли б покращити безпекову ситуацію на сході України, як і не вдалося просунутися в обговоренні питання розмінування.