Судді розуміють, що Зеленський – це "відіграна карта", а їм за свої дії доведеться відповідати, – Лесик про справу Медведчука

Андрій Лесик Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Судді, які розглядають справу проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, розуміють, що президент Володимир Зеленський – це вже "відіграна карта", а їм доведеться відповідати за свої дії.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив голова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" у Харкові Андрій Лесик.

Політик, коментуючи перебіг розгляду справи проти народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, зауважив, що якби судді в апеляційній інстанції хотіли справедливо встановити рішення, то вони не переносили б засідання на 30 липня.

"Адже насправді вони дивляться по ситуації – куди вітер змін. Але вони розуміють, що Зеленський – це вже відіграна карта, завтра це вже буде вчорашній день, а їм за свої дії потрібно буде відповідати. І будуть відповідати за законом", – наголосив Андрій Лесик.

Політик наголосив, що у справі відсутні докази. За його словами, якби відповідні плівки не були сфальшовані, то їх би передали у судову інстанцію, а не "зливали" через програму журналіста Бігуса.

Андрій Лесик на прикладі своєї справи розповів про тиск, який чинять на суддів, котрі розглядають справи проти опозиційних політиків. Він переконаний, що на суддів у справі Віктора Медведчука відбувається сильний тиск.

"На суддів, я впевнений, чиниться колосальний тиск, і вони не ухвалюють жодного рішення", – сказав він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.