Суд ЄС вперше зняв старі санкції з Віктора Януковича

Віктор Янукович. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства

Суд ЄС вперше зняв старі санкції з президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра. Про це повідомили у пресслужбі суду "Європейській правді".

Зазначається, що суд анулював рішення Ради ЄС від 2019 року про продовження санкцій, накладених на колишнього президента України. Тобто, рішення суду стосується санкцій, які вже втратили чинність. Вони полягали у заморожуванні активів.

"Рада ЄС не змогла продемонструвати, що право на захист і право на ефективний судовий захист були дотримані в кримінальних процесах, які ведуться щодо цих осіб українською владою, і які лежать в основі цього продовження", - пояснив своє рішення суд.

Також, суд підкреслив, що в тих випадках, коли проти особи застосовуються обмежувальні заходи протягом декількох років, по суті, в зв'язку з триваючим попереднім розслідуванням Генеральною прокуратурою України, Рада ЄС зобов'язана перевірити, чи було дотримано право цієї людини на судовий розгляд в розумні терміни, перш ніж Рада вирішить, чи продовжувати ці заходи в черговий раз. 

Таким чином Рада ЄС мала вказати причини, за якими вона змогла робити висновок про те, що право зацікавлених осіб на розгляд їх справи в розумні терміни були дотримані.

Варто зазначити, що останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства, але санкції проти Віктора Януковича не анулювали до цього жодного разу.

Новини за темою: ЄС запровадить санкції проти "Белавіа" та низки білоруських чиновників, - Reuters

Нагадаємо, раніше суд Європейського Союзу скасував рішення щодо накладення санкцій на колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова.