Суд ЄС скасував санкції проти Азарова

Микола Азаров

liga.net

Рада Євросоюзу не проконтролювала забезпечення дотримання українською судовою системою права Азарова на захист

Суд Європейського Союзу скасував рішення щодо накладення санкцій на колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова. Про це йдеться у рішенні суду від 16 грудня. 

Як зазначається, суд розглянув скаргу юристів Азарова на рішення Ради ЄС від 4 березня 2019 року залишити його в переліку осіб, проти яких запровадженні санкційні обмеження. У результаті було постановлено, що Рада ЄС не проконтролювала забезпечення дотримання українською судовою системою права Азарова на захист і права на ефективний судовий захист в кримінальному процесі.

Новини за темою: Експрем'єр Азаров дав пораду українській владі, щоб не допустити поглиблення катастрофи в країні

"Звідси випливає, що, прийнявши рішення залишити ім'я заявника в списку, Рада ЄС допустила помилку оцінки. За цих обставин оскаржувані дії повинні бути анульовані в тій мірі, в якій вони належать до заявника, без необхідності розглядати його клопотання про заходи щодо організації процедури", - вирішив суд.

У зв'язку з цим було зупинено дію рішення ЄС про накладення санкцій на експрем'єр-міністра України Миколу Азарова. 

Нагадаємо, у березні цього року посли ЄС вирішили зняти "заморожування" активів колишнього прем'єр-міністра України Азарова та ексміністра енергетики Ставицького. Водночас було продовжено санкції проти Віктора Януковича та ще восьми осіб.