Стало відомо, коли Іран виплатить компенсації за збитий літак "МАУ", - МЗС

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

Компенсації будуть виплачені після завершення розслідування

Іран виплатить компенсації родинам загиблих у збитому літаку "МАУ" рейсу PS752 після завершення розслідування, коли будуть відомі усі обставини катастрофи. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі "Україна 24".

"Усіх цікавить обсяг компенсацій. Хочу ще раз наголосити, що компенсації будуть розраховуватися виключно після того, як українська сторона отримає повну інформацію про обставини інциденту, притягнення винних до відповідальності і вибачень іранської сторони", - сказав Єнін.

Він додав, що українська сторона буде наполягати на максимальній сумі компенсацій.

Крім того, заступник голови МЗС додав, що Іран заявив про готовність до проведення другого раунду переговорів у жовтні щодо компенсацій.

Новини за темою: Катастрофа "МАУ": Іран погодився виплатити компенсації сім'ям загиблих

Зазначимо, авіакатастрофа сталася 8 січня 2020 року під час зльоту з аеропорту Тегерана. В результаті загинули всі 176 осіб, які перебували на борту. За кілька днів іранська влада визнала, що літак був збитий їх ракетами.

Минулого тижня французька сторона успішно завантажила дані з чорної скриньки збитого над Тегераном українського літака авіакомпанії "МАУ".

У п'ятницю, 24 липня, французькі спеціалісти вже закінчили обробку двох бортових самописців збитого над Тегераном українського літака.

Згодом, заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що дані з чорних скриньок збитого в Ірані пасажирського літака "МАУ" свідчать по те, що сталося "незаконне пошкодження літака".