США заборонили американським компаніям купівлю російських облігацій

фото- з відкритих джерел

На вторинний ринок заборона не поширюється

Сполучені Штати Америки посилили санкції відносно російського суверенного боргу. Про це повідомили в Мінфіні США.

Зазначається, що з 14 червня американським фінустановам заборонили брати участь у первинних розміщеннях облігацій (незалежно від валюти випуску) Мінфіну Росії, Банку Росії або ФНБ. Також забороняється надання цим структурам позик в рублях або іншій валюті.

Підкреслюється, що на вторинний ринок заборона не поширюється. 

Раніше, у США заявляли, що подібні заходи стануть реальністю, якщо вирішать, що РФ не стала припиняти хакерські атаки і продовжуватиме спроби втрутитися в американське політичне життя.

Новини за темою: Російські хакери підозрюються в крадіжці тисяч листів Держдепу США, - ЗМІ

У МінФіні Росії в свою чергу 11 червня наголосили, що "з метою мінімізації ризиків вимушених продажів державних цінних паперів Російської Федерації з боку окремих категорій іноземних інвесторів припиняється розміщення випусків ОФЗ, дата початку розміщення яких встановлена раніше 14 червня 2021 року".

Зазначили, що починаючи з 16 червня на аукціонах будуть пропонуватися тільки нові випуски ОФЗ з датою початку розміщення після 14 червня 2021 року.

Новини за темою: Атаку на найбільший трубопровід США зробили хакери з Росії, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше ми писали, що США і ЄС планують посилити координацію для відповіді на дії Росії. У зв'язку із цим відбудеться саміт ЄС-США, в якому візьме участь президент США Джо Байден.