США і ЄС планують посилити координацію для відповіді на дії Росії, – ЗМІ

Фото з відкритих джерел

У зв'язку із цим відбудеться саміт ЄС-США, в якому візьме участь президент США Джо Байден

США і Європейський Союз планують на наступному тижні запустити механізм узгодження політики щодо Росії. Про це йдеться у проєкті рішення саміту, з яким ознайомилося агентство Bloomberg.

На зустрічі 15 червня в Брюсселі президент Джо Байден і 27 лідерів ЄС заявлять, що "для координації нашої політики та дій ми встановимо діалог високого рівня між ЄС і США щодо Росії".

Байден візьме участь в саміті ЄС-США відразу після зустрічі "Великої сімки" в ці вихідні та зустрічі лідерів країн НАТО. Після цього Байден зустрінеться з президентом Росії Владіміром Путіним в Женеві.

Раніше на цьому тижні президент Європейської ради Шарль Мішель сказав Bloomberg і невеликій групі інших новинних агентств, що саміт в Брюсселі надасть обом сторонам можливість скоординувати свої дії та обмінятися думками перед зустріччю Байдена з Путіним.

Новини за темою: Байден пояснив, чому зараз немає санкцій проти Nord Stream 2

У проєкті заяви, який може змінитися до зустрічі на наступному тижні, також сказано, що США і ЄС єдині у своєму "принциповому підході щодо Росії, і ми готові рішуче відреагувати на її повторювану модель негативної поведінки та шкідливі дії".

ЄС і США також зобов'яжуться спільно працювати над цілою низкою загроз, які надходять із боку Росії, від кібератак до дезінформації. Водночас вони підкреслять, що канали зв'язку з Москвою залишаться відкритими за напрямками співпраці, які відповідають інтересам обох сторін.

Очікується, що Байден і європейські лідери також заявлять про свій намір зміцнити співпрацю у сфері застосування санкцій, згідно з проєктом рішення саміту.

Новини за темою: Путін не очікує "нічого проривного" від зустрічі з Байденом

Нагадаємо, 13 квітня президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вдруге провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, під час якої, американський лідер запропонував своєму колезі у найближчі місяці зустріч на вищому рівні у третій країні – "для обговорення всього спектру проблем, що стоять перед США і Росією".

Своєю чергою, речник президента РФ Дмитро Пєсков поділився, що теоретично двоє лідерів можуть зустрітися в європейській країні, однак точне місце не називав. Про готовність організувати переговори заявили у ФінляндіїЧехії та Швейцарії.

Цього тижня стало відомо, що президенти Сполучених Штатів Америки і Російської Федерації Джо Байден і Володимир Путін зустрінуться 16 червня в Женеві.