Спікер Ради розкритикував процедуру прийняття закону про олігархів, назвавши її "вільною діяльністю"

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков РБК-Україна

Процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена. Це зробили, щоб звести народних депутатів з правильного шляху. Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає "ДС".

"Така так звана "процедура" застосовувалася вперше в стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради. ... Це не скорочена процедура, такої процедури немає... Це була "вільна діяльність" колег, які запустили цей процес", — сказав Разумков.

Голова ВР "глибоко переконаний", що метою порушень було "звести народних депутатів з правильного шляху, ввести їх в оману". "І підтвердженням моїх слів є те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, не підтримали таку процедуру. Ні пан Стефанчук за неї не проголосував, ні пан Веніславський. Тому що вони всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати", — підкреслив Разумков.

Спікер каже, що підготував зведену таблицю допущених при розгляді закону порушень.

"Те, що було зроблено з тими квапливими рухами в останню ніч, якщо не запрошувалися навіть автори поправок на засідання комітетів — це і призвело до того, що ми сьогодні після того, як цей важливий закон був проголосований в стінах ВР, повинні промовляти як процедуру", — додав він. 

Новини за темою: Скасування закону про олігархів: У Верховній Раді зареєстрували 12 постанов

Як повідомлялося раніше, 23 вересня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599. Його підтримали 279 парламентарів.

За словами нардепа Олексія Гончаренка, Зеленський, ініціював прийняття Антиолігархічного законопроєкту, ставить за мету встановити контроль над засобами масової інформації.

У законі також містяться принципові протиріччя. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

Партія "Європейська Солідарність" подає до НАБУ, ДБР та Офісу генпрокурора заяву про злочин, вчиненого у Верховній Раді 23 вересня 2021 року посадовими особами парламенту під час голосування за законопроєкт Володимира Зеленського №5599.