Смирнов: Українська православна церква зробила всі необхідні кроки для того, щоб забезпечити комфорт перебування учасників хресної ходи в столиці

Хресна хода EPA

Українська православна церква зробила все можливе для того, щоб забезпечити комфорт перебування учасників хресної ходи в столиці. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" сказав релігієзнавець Олексій Смирнов.

Він нагадав, що починаючи з 2016 року поліція також завжди робила необхідні кроки для забезпечення безпеки хрестохідців, проте були інциденти, коли віруючих не пускали на хресну ходу

"Так, поліція, скажімо так, створювала певні проблеми для хрестоходців, щоб зменшити потік віруючих, які прибували до Києва, таке дійсно було. Але я сподіваюся, що в цьому році таких інцидентів вже не буде, поліція буде займатися своїми прямими обов'язками і дійсно робити все, щоб запобігти якимось можливим провокаціям, які готуються проти віруючих", - додав Смирнов.

В цілому, коментуючи свято Хрещення Русі, релігієзнавець підкреслив, що це подія, яка заклала той фундамент, що визначив вектор розвитку нашого народу на століття вперед.

"Той вибір, який зробив рівноапостольний святий князь Володимир – він сформував ідентичність нашого народу, і, власне, в цей день ми замислюємося над тим, хто ми такі, що ми за народ, яке наше походження. І на Володимирській гірці молебень, який буде там проходити - він присвячений подяці князю Володимиру за його вибір і за, власне, те, що він дав нашому народу. Українська православна церква зробила всі необхідні кроки для того, щоб забезпечити комфорт перебування віруючих у столиці. Що стосується організації, то, перш за все, о першій годині почнеться молебень на Володимирській гірці, після чого віруючі через Європейську площу попрямують до Києво-Печерської лаври хресною ходою. Тобто, якщо подивитися на те, як це проходило в минулі роки, то це кілька годин безперервного потоку віруючих, який йде з Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври. Після цього, власне, в самій Києво-Печерській лаврі буде проведено наступне Богослужіння, яке називається всенічне бдіння. Люди зможуть вклонитися і вшанувати чудотворні ікони, які були доставлені до Києва, їх цього року п'ять чудотворних ікон Пресвятої Богородиці. Вони будуть перебувати всю ніч в Лаврі і, відповідно, віруючі будуть мати можливість до них прикластися. І наступного дня буде також велике богослужіння тут, біля Успенського собору, присвячене, власне, святу Дня Хрещення Русі", - додав Смирнов.

Нагадаємо, 26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп в рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться в твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.