СММ ОБСЄ фіксує найбільшу кількість обстрілів на Донбасі за 14 місяців

ОБСЄ
СММ ОБСЄ Фото з відкритих джерел

СММ ОБСЄ фіксує найбільшу кількість обстрілів на Донбасі за останні 14 місяців. Про це заявив спеціальний представник Чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Мікко Кіннунен після чергових зустрічей ТКГ та її Робочих груп у форматі відеоконференцій.

"Сьогоднішня зустріч відбулася за день до того, як закінчиться мандат місії спостерігачів ОБСЄ на російсько-українському кордоні, не продовжений Російською Федерацією. З 2014 року ця місія була важливим компонентом зміцнення довіри в рамках узгоджених зусиль ОБСЄ з вирішення конфлікту", – йдеться в заяві. 

За словами Кіннунена, ситуація в галузі безпеки нестабільна: у вересні в середньому реєструється понад 250 порушень режиму припинення вогню в день.

"Особливу заклопотаність викликає велика кількість жертв серед цивільного населення в результаті обстрілів і стрілянини. У вересні 2021 року ці цифри досягли найвищого показника з липня 2020 року, коли були вжиті заходи з припинення вогню", – констатують в ОБСЄ. 

Так, за останні два тижні свобода пересування СММ ОБСЄ була порушена 39 разів, з яких 31 – в ОРДО, 6 – в ОРЛО і 2 – в підконтрольних уряду районах. Іншою перешкодою для роботи СММ є безперервні обстріли БПЛА місії та глушіння їх сигналу.

Також в повідомленні сказано, що обговорення в Робочій групі з безпеки дозволило учасникам висловити свою думку про ситуацію в області безпеки, але, на жаль, про конкретні заходи домовитися не вдалося. Політична робоча група продовжила дискусії, пов'язані з розробкою проєкту Плану дій у повній відповідності до Мінських угод, а також подальших кроків.

"Я привітав той позитивний факт, що Робоча група з гуманітарних питань повернулася до предметних обговорень питань порядку денного. Відрадно, що учасники намагаються знайти способи усунути перешкоди, що залишилися на шляху до відкриття нових пунктів пропуску в районі Золотого і Щастя Луганської області", – заявив Мікко Кіннунен.

Також він зазначив, що економічна робоча група займалася, зокрема, питаннями водопостачання. Що стосується екологічних тем, Робоча група обговорювала заходи з організації можливої інспекції МАГАТЕ в ОРДЛО і вітала майбутнє друге засідання експертної групи із затоплених шахт поблизу лінії зіткнення.