Скасування закону про олігархів: У Верховній Раді зареєстрували 12 постанов

Верховна Рада

Депутати пояснили свою позицію тим, що закон ухвалено з грубим порушенням Регламенту

У Верховній Раді зареєстровано 12 проєктів постанов про скасування рішення парламенту від 23 вересня про прийняття у другому читанні та в цілому проєкту закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599). Про це йшлося на сайті Ради.

Як зазначається, нардепи аргументують свою позицію тим, що закон  нібито було ухвалено з грубим порушенням Регламенту.

Відомо, що авторами документів виступили народні депутати від фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Микола Княжицький, Михайло Бондар, Олег Синютка, Володимир В'ятрович, Ірина Фріз, Ростислав Павленко, Марія Іонова.

Окрім цього, аналогічний проєкт постанови №5599-П11 зареєстрували народні депутати від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Василь Німченко і Юрій Загородній.

Тоді депутати розглядали законопроєкт постатейно, застосувавши до нього відповідну процедуру, згідно зі статтею 119 Регламенту Верховної Ради.

А Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту переголосувати закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599) через колізію правок.

Новини за темою: У прийнятому законі про олігархів є взаємовиключні положення, - ЗМІ

Також комітет рекомендує викласти статтю 5 закону в редакції, яка передбачає, що рішення про визнання особи олігархом ухвалюється Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України.

Новини за темою: Закон про деолігархізацію не будуть переголосовувати, - Веніславський

Як повідомлялося раніше, 23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599. Його підтримали 279 парламентарів.