"Опозиційна платформа - За життя": Шабаш націонал-радикалів навколо праху Кузнєцова – за межею совісті і норм моралі

1
ОПЗЖ

В Україні триває шабаш націонал-радикалів і профашистських сил, які всіма способами прагнуть знищити пам'ять про подвиг героїв Великої Вітчизняної війни. Тільки в середу РНБО оприлюднила свій диктаторський перелік табуйованих назв і термінів, заборонивши навіть згадувати про Велику Вітчизняну війну. А вже в п'ятницю в Полтаві невідомі розбили пам'ятну дошку Герою Радянського Союзу Пилипу Денисовичу Киві – Діду народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Іллі Киви.

Але апогеєм цього божевілля стала відмова членів виконкому Львівської міськради передати останки похованого у Львові радянського розвідника, Героя Радянського Союзу Миколи Кузнєцова його рідним у Росії. І це попри те, що могила непримиренного борця з фашистськими окупантами Кузнєцова неодноразово піддавалася оскверненню. Більш того, ще у вересні Касаційний адміністративний суд зобов'язав Львівську міськраду дозволити перепоховання останків Миколи Кузнєцова на Меморіальному комплексі в Єкатеринбурзі.

Ну а увінчалася ця дичавіла історія абсолютно ганебною й аморальною пропозицією "сміттєвого мера" Львова Андрія Садового повернути прах загиблого в 1944 році радянського героя на батьківщину лише в обмін на звільнення українців, утримуваних на непідконтрольній території Донбасу, і які відбувають покарання у РФ.

Такими діями українська влада, в тому числі й місцева, демонструє крайнє презирство до закону і впевненість в абсолютній безкарності за це. Навіть в умовах, коли суди повністю підпорядковані владі та виконують будь-яку її примху, всяке судове рішення, яке не зручно владі, грубо критикується і демонстративно ігнорується.

Сама пропозиція Садового до болю нагадує озвучену раніше маячну, антиконституційну ідею Президента Зеленського про обмін голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Очевидно, бажаючи вислужитися, львівський мер зважився прийняти "перед обличчям начальникам вид лихий і придуркуватий" і взяти на озброєння його переінакшену на свій лад ідею. В результаті дурь кожного з них таки видно неозброєним оком, але мерзенність шантажу й аморальність танцю, влаштованого на кістках полеглого воїна, здатні вразити навіть самих пропалених циніків.

Якими б не були відносини між країнами, у світовій практиці можливість подбати про прах своїх загиблих солдатів є невід'ємним правом, яке поважали навіть самі варварські народи. Впевнені, що розгнузданий шабаш навколо пам'яті полеглих у Великій Вітчизняній війні, влаштований Садовим, його прагнення торгувати останками героїв – це ганебний злочин перед совістю і мораллю, новий рівень ницості та гидоти, до якого раніше українська влада, попри всі свої старання, ще не опускалася.

Партія "Опозиційна платформа – За життя"