Сенатори Франції в шоці "з квадратними очима" від розгулу неонацизму в Україні, - депутат

Вадим Рабінович

Фото з відкритих джерел

Члени Сенату Франції були вкрай здивовані масштабами діяльності неонацистських організацій на території України. Про це за результатами слухань сенату розповів народний депутат України, співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович в ефірі "Першого Незалежного"

Як повідомив депутат, в ході слухань, які проходили сьогодні, він поділився з французькими сенаторами інформацією про поточну ситуацію в Україні.

"Я показав фотографії Бабиного Яру, показав, що на місці, де загинули десятки тисяч людей, немає не те що меморіального комплексу, нічого немає, крім менори, поставленої багато-багато років тому і яку, на жаль, щоранку відмивають від фашистських хрестів", - заявив депутат.

За його словами, члени Сенату Франції були вкрай здивовані і обурені ситуацією, що склалася з підтримкою радикальних рухів в Україні.

"Я навіть не чіпав ніякі націоналістичні організації, ми до цього не дійшли. Я показав тільки пряме вшанування дивізії СС "Галичина", які вбивали людей. Сьогодні, через 80 років, ми ставимо пам'ятники вбивцям і зносимо пам'ятники тим, хто звільняв нашу країну. Я запитав у французів, як би вони поставилися до того, що в країні зносилися б пам'ятники де Голлю, так у них квадратні очі у всіх стали", - розповідає Рабінович.

Депутат вважає, що він, як народний обранець, зобов'язаний донести на світову політичну арену меседж про те, що "якщо фашизм не перемогти на корені, він обов'язково підніметься і знайде кожного".

Також Рабінович прокоментував ситуацію з неонацистськими організаціями, яка розгортається в Україні протягом двох останніх тижнів.

"Я дивився, як вчора націоналісти прийшли під будівлю, де живе суддя Конституційного Суду, з фаєрами доводити свою демократичність. Я з трибуни Верховної Ради і тут (у Сенаті Франції, - ред.) показував фотографії за останні тільки три тижні. І особливо фантастичні знімки за 9 травня-відкриття меморіальної дошки вбивці, члену СС "Галичина" і т.д.", - ділиться депутат.

Рабінович наполягає на тому, що європейські партнери України зобов'язані допомогти українській владі, якщо та дійсно прагне до Європи, позбутися кошмару відроджується фашизму.

Раніше "Опозиційна платформа - За життя" виступила із заявою про те, що партія рішуче засуджує прояви антисемітизму, неонацизму й націонал-радикалізму, послідовно викриває прихильність влади Зеленського подібним потворним проявам неприйнятних для цивілізованого світового співтовариства ідеологій.

Партія звернулася до світової спільноти із закликом засудити розправу над мирними громадянами, неонацистські та антисемітські акції, які безкарно, з відома та за схвалення Зеленського та його оточення здійснюють численні неонацистські організації, що абсолютно вільно діють в Україні.