Саакашвілі заявив, що повертається до Грузії і вже купив квиток

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі

REUTERS

Як відомо, там йому загрожує арешт

Колишній президент Грузії та ексголова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі заявив, що повертається до Грузії. Про це він повідомив у своєму Facebook.

Саакашвілі опублікував придбані квитки на 2 жовтня на своє ім'я та на ім'я матері Гіулі Аласанія. Саме в цей день у Грузії відбудуться місцеві вибори.

"Зрозуміло, я вже взяв квиток, як я і сказав, на вечір 2 жовтня, щоб бути разом з вами в Тбілісі і разом з вами захищати ваше волевиявлення. Разом з вами взяти участь у порятунку Грузії. У мене немає особистих амбіцій, мною не рухає бажання отримати будь-яку посаду. Я не збираюся боротися за це, але я маю намір боротися за те, щоб у наших дітей було майбутнє. Щоб Грузія залишилася не тільки на карті світу, але і повернулася до швидкого розвитку", – зазначив він.

Зазначимо, що експрезидент Грузії покинув країну у 2013 році. Проти нього на батьківщині порушили 4 кримінальні провадження, за двома з них є вироки.

У червні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до 6 років вʼязниці за перевищення службових повноважень. Суд встановив, що у 2005 році Саакашвілі на посаді президента наказав своїм підлеглим побити члена парламенту, бізнесмена Валерія Гелашвілі.

У січні 2018 року Тбіліський міський суд також визнав Саакашвілі винним у справі "про злісне перевищення повноважень" на посаді президента Грузії та присудив йому 3 роки позбавлення волі. Суд встановив, що президент у 2009 році незаконно помилував чотирьох поліцейських, які відбували тюремний термін за вбивство співробітника банку.

Новини за темою: У Грузії штурмом взяли офіс партії Саакашвілі та затримали її лідера

Раніше повідомлялося, що Тбіліський міський суд у середу 17 лютого ухвалив заарештувати Ніку Мелію, лідера найбільшої грузинської опозиційної партії "Єдиний національний рух" (ЄНР).