Ринок землі в Україні: Уряд затвердив порядок перевірки щодо покупця надр з боку нотаріусів

Денис Шмигаль Урядовий портал

Перевірка відбуватиметься у декількох реєстрах, аби забезпечити прозорість та справедливість процесу

Кабінет міністрів України затвердив чіткий порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів, перед тим, як з 1 липня запрацює ринок землі. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram.

"1 липня в Україні запрацює ринок землі. Наша країна стане ще на крок ближче до успішних держав, де громадяни вільно можуть розпоряджатися своїм майном.

Сьогодні Уряд затвердив чіткий порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів. Зокрема перевірки щодо наявної у покупця землі, щоб не було перевищення встановлених лімітів. Перевірка відбуватиметься у декількох реєстрах, аби забезпечити прозорість та справедливість процесу", - зазначив голова уряду.

Крім того, за його словами, Кабмін і Верховна Рада запровадили низку запобіжників від зловживань на ринку.

"Землю зможуть купувати лише фізичні особи українці, і в розмірі не більш як 100 гектарів. Усі оплати відбуватимуться лише в безготівковій формі. Проводитиметься фінансовий моніторинг", - підкреслив Шмигаль.

Новини за темою: "Розбазарять її, та й все". Українці розповіли, як ставляться до відкриття ринку землі

Нагадаємо, у травні президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації. Документом пропонується, зокрема, передати землі державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що відкриття ринку землі сприятиме зростанню ціни на землю удвічі протягом перших 3-5 років.