Ростислав Сухачов: Позиція ООН щодо закриття опозиційних телеканалів дає нам підстави продовжувати боротьбу і відстоювати право говорити правду

Ростислав Сухачов Фото з відкритих джерел

Позиція Організації об'єднаних націй, яка визначає закриття українських опозиційних телеканалів - NewsOne, "112 Україна" і ZIK - як порушення прав людини, дає нам підстави надалі продовжувати боротьбу і відстоювати своє право говорити правду. Про це у ході акції на підтримку трьох закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів заявив ведучий "Першого Незалежного" Ростислав Сухачов.

"Хочемо подякувати Представництву ООН в Україні, тому що саме ця організація надала чіткі висновки відносно того, що зробила українська влада по відношенню до трьох інформаційних незалежних телеканалів. Перед тим подібне робили "Репортери без кордонів", які назвали незаконним рішення щодо закриття телеканалів, також Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів, Національна спілка журналістів України назвали це фактично "інформаційною бомбою". Взагалі багато міжнародних організацій розкритикували те, що було застосовано по відношенню до нас санкції та як наслідок закриття.

Чіткі формулювання комісара з прав людини ООН дає підстави нам продовжувати свою боротьбу і в рамках судочинства відстоювати своє право говорити правду", - зазначив він.

При цьому Сухачов додав, що, на його думку, і президенту Володимиру Зеленському і владі загалом варто сконцентрувати увагу на проблемах України і українців тому що, якщо за два роки влада не змогла зробити так, щоб українцям стало легше жити, їм не стане легше жити, якщо будуть закриті опозиційні телеканали.

"А зараз ми спостерігаємо тотальний політичний терор опонентів влади, а також цензуру до неугодних ЗМІ. У будь-якому разі подібні речі не допомагали владі зберегти рейтинги і, мені здається, українці рано чи пізно зроблять із цього висновки. Ну а ми як журналісти будемо дотримуватися стандартів журналістики і будемо виконувати свої функції так як прописано, у тому числі в законах про медіа", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше Організація об'єднаних націй назвала закриття українських телеканалів NewsOne, "112 Україна", ZIK таким, що не відповідає міжнародним стандартам прав людини, підкресливши, що закриття є необґрунтованим і прийнятим не незалежним органом.

До слова, юрист Олена Лукаш вже заявила, що назване ООН суперечить рішення про заборону ТБ-каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK ляже в основу обвинувального вироку.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський 19 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 8 фізичних і 19 юридичних осіб.серед них троє українських громадян - політик Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко і цивільна дружина власника каналів NewsOne, ZIK і "112 Україна" Тараса Козака Наталія Лавренюк.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Проте вже через годину після початку мовлення телеканал "Перший Незалежний" незаконно відключили під тиском влади. За минулі чотири місяці близько 38 тисяч світових ЗМІ опублікували статті про незаконне переслідування опозиції в Україні.