Росія розгорнула масштабні навчання з підводними човнами в Тихому океані

Фото з відкритих джерел

Зокрема там задіяно до 20 кораблів, серед яких підводні човни, судна забезпечення та близько 20 літаків

У четвер, 10 червня, Тихоокеанський флот ВМФ Росії почав масштабні навчання в центральній частині океану. Про це з посиланням на Міністерство оборони РФ повідомляє "РИА Новости".

Завдання навчань полягає в тому, щоб відпрацювати управління різнорідним угрупованням на значній відстані від баз (близько чотирьох тисяч кілометрів). Військові будуть шукати й відстежувати підводні човни та корабельні угруповання умовного противника. Керує навчаннями командувач Тихоокеанським флотом адмірал Сергій Авакянц.

У морських навчаннях задіяні:

  • ракетний крейсер "Варяг" та великий протичовновий корабель "Адмирал Пантелеев", оснащені керованою ракетною зброєю,
  • фрегат "Маршал Шапошников",
  • корвети "Громкий", "Совершенный" та "Герой Российской Федерации Алдар Цыденжапов",
  • корабель вимірювального комплексу "Маршал Крылов" та інші.

Також у навчаннях задіяні близько 20 літальних апаратів, у тому числі далекі протичовнові літаки Ту-142МЗ, Висотні винищувачі-перехоплювачі МіГ-31БМ та інші машини ВКС.

Новини на тему: Резніков: РФ не отримає воду для анексованого Криму навіть силовим способом

Нагадаємо, раніше Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань "Захід-2021" стягує війська до кордону з Україною. Зокрема, в Брянську і Воронезьку області РФ і в окупований Крим.

У Кремлі відреагували на слова української сторони, зазначивши, що переміщення російських військ біля кордону з Україною не повинно турбувати інші країни, оскільки вони пересуваються виключно територією РФ для захисту своїх кордонів. 

Згодом Росія до жовтня 2021 року закрила частину акваторій Чорного моря у напрямку Керченської протоки для іноземних військових кораблів і державних суден під приводом військових навчань.

На період з 20 по 24 квітня Російська Федерація ввела обмеження на польоти над частиною території Криму та Чорного моря.

У минулий четвер, 22 квітня, в Міністерстві оборони Російської Федерації заявили про відведення військ від українського кордону.