Росія поговорить із Туреччиною про "затягування України в НАТО"

Глава МЗС РФ Сергій Лавров Фото з відкритих джерел

Росії не сподобалась підтримка Туреччиною членства України в НАТО

Росія найближчим часом в ході чергових контактів планує обговорити з Туреччиною тему "затягування" України в Північноатлантичний Альянс. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає ТАСС.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 19 червня висловив подяку за рішучу підтримку Туреччиною членства України в НАТО. Своєю чергою міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив, що Анкара буде й надалі всіма способами підтримувати євроатлантичну інтеграцію України.

Така позиція Туреччини не сподобалася Росії, там назвали прагнення України до вступу в НАТО "затягуванням" країни в Альянс.

"Ми дуже чітко, недвозначно свою позицію щодо спроб затягувати Україну в НАТО окреслили. У мене немає сумнівів, що серйозні, відповідальні держави прекрасно розуміють, про що йдеться. Ми в регулярному діалозі з нашими турецькими колегами, найближчим часом у нас планується черговий контакт. Я думаю, ми, звичайно ж, поговоримо і на цю тему теж", - сказав Лавров.

Новини за темою: Україна за рік не зможе вступити в НАТО, - Разумков

Раніше повідомлялося, що Москва звернула увагу на те, що президент США Джо Байден допустив гіпотетичну можливість вступу України в НАТО.