РНБО ввела в експлуатацію моніторингову систему нацбезпеки у регіонах "СОТА"

пресслужба РНБО

Вона відслідковує стан національної безпеки по понад 20 напрямах

В Апараті Ради національної безпеки і оборони розробили та ввели в експлуатацію сучасну інформаційно-аналітичну систему Головного ситуаційного центру країни "СОТА". Про це повідомила пресслужба відомства.

Як зазначається, система працює з Big Data, забезпечує зберігання, поєднання та аналіз даних з різних джерел задля підвищення достовірності, ефективного моніторингу стану національної безпеки по понад 20 напрямах, з метою ефективної координації діяльності державних органів.

"Серед цих напрямів – соціальна, внутрішньо- та зовнішньополітична безпека, події у зоні проведення ООС, поширення захворюваності COVID-19 у світі та в Україні, просторова та функціональна трансформація, самоврядування у контексті децентралізації, місцеві бюджети та спроможність громад, надрокористування, економічна безпека, фінансові ринки, загрози на внутрішніх та зовнішніх ринках тощо", - йдеться в повідомленні.

Також вся інформація, яка збирається із зовнішніх джерел і обробляється у системі, синхронізована з геопросторовими даними.

Апарат Ради національної безпеки і оборони України пресслужба РНБО

Як відомо, ІАС "СОТА" є складною багатошаровою інформаційно-аналітичною системою найвищого рівня захисту інформації, має гнучку, відкриту архітектуру, що дозволяє створювати нові функціональні модулі відповідно до завдань, які виникають при реалізації державної політики в сфері національної безпеки.

Новини за темою: Українська армія може взяти Донецьк і Луганськ, якщо буде такая команда, - РНБО

Окрім цього, вона має три контури обробки інформації: загальнодоступний, для службового користування та таємний. Безпеку обробки даних у ІАС "СОТА" підтверджено Атестатом відповідності на комплексну систему захисту інформації, виданим за результатами державної експертизи.

Програмні аналітичні модулі ІАС "СОТА" дозволяють забезпечити неупереджений об’єктивний контент-аналіз даних та синхронізацію даних із різних джерел. Це інструмент аналізу та управління ризиками у сфері національної безпеки і оборони України.

Новини за темою: Зеленський скликає на сьогодні засідання РНБО: Що на порядку денному

Нагадаємо, що раніше Рада національної безпеки й оборони України проголосувала за допуск представників іноземних держав до навчань оборонного характеру "Об'єднані зусилля - 2021", які пройдуть в Україні з 22 по 30 вересня на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів.