Резніков назвав умову для імплементації "формули Штайнмаєра"

Олексій Резніков Facebook/Олексій Резніков

У самій процедурі імплементації немає жодних проблем

Україна може піти на імплементацію так званої формули Штайнмаєра у своє законодавство, якщо це буде єдиною умовою для початку врегулювання ситуації на Донбасі. Про це агентству "Інтерфакс Україна" повідомив віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

За його словами, для імплементації формули треба вставити її в текст закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", який діє з 2015 року і продовжується щороку.

"Немає ніяких проблем. Якщо це єдина умова, я впевнений, Україна із задоволенням на неї піде", – зазначив Резніков.

Він також підкреслив, що нюанс в тому, що імплементацію "формули Штайнмаєра" має обговорювати політична підгрупа ТКГ, але російська сторона та запрошені представники окупаційних адміністрацій наполягають на тому, що український закон про особливий статус Донбасу треба переписати.

"Дилема: або ми не повинні їх слухати, а взяти й імплементувати "формулу Штайнмаєра" – тоді чи не буде це вважатися порушенням процедур "комплексу заходів"? Це питання до наших європейських партнерів – якщо ви просите нас імплементувати формулу на рівні глави держави – чи означає це, що треба припинити відповідні консультації в ТКГ? Що далі? Що зробить Кремль у відповідь для виконання своєї частини Мінських угод? Питання риторичне", – додав Резніков.

Новини за темою: "Формулу Штайнмаєра" включать в закон про особливий статус Донбасу, - Костін

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба допустив імплементацію так званої формули Штайнмаєра стосовно врегулювання ситуації на Донбасі, однак за певних умов.