Разумков про санкції РНБО проти Медведчука: У законі чітко говориться, що санкції не можуть накладатися на громадян України

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков РБК-Україна

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, коментуючи введення санкцій проти народного депутата і голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука заявив, що згідно із законами, санкції не можуть накладатися на громадян України. Таке твердження спікер парламенту озвучив у коментарі телеканалу НТА. 

"Я завжди намагаюсь виходити із закону. Якщо ми говоримо про закон про санкції, то, виходячи з тих статей, які передбачені цим законом, виходячи з тієї стенограми, яку всі можуть підняти та подивитися, коли приймався цей закон, то було чітко визначено, що санкції не застосовуються до громадян України", – наголосив Разумков. 

Спікер парламенту заявив, що переконаний у тому, якщо будь-який громадянин України, який якимось чином фінансує тероризм, допомагає так званим "ЛНР/ДНР", він повинен понести покарання не в форматі санкцій, він повинен понести покарання в рамках кримінальної відповідальності. "Для цього у нас передбачено достатня кількість статей: і фінансування тероризму, і державна зрада. Тому що, якщо ми говоримо про чиновників, то ми всі давали присягу народу України, і народні депутати, і голови обласних рад, і губернатори, і голови облдержадміністрацій, районів", – зауважив Разумков.

Він наголосив, що санкції – ефективний механізм, який застосовується до тих, кого не можна притягнути до відповідальності за українським законодавством: хто знаходиться в Росії, хто знаходиться на так званих територіях "ЛНР/ДНР", в інших державах світу. 

"Це нереально, наприклад, забрати якогось бізнесмена в Україні, посадити, російського бізнесмена. Або підприємство, яке фактично діє проти інтересів нашої держави. Тому тут санкції – якісний, ефективний механізм. Щодо громадян України – ми повинні діяти в рамках Кримінально-процесуального кодексу", – підсумував Разумков. 

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.