Разумков про конфлікт Тищенка та Лероса: У регламенті не прописане покарання за бійки в Раді

Дмитро Разумков

РБК-Україна

Раніше у Верховній Раді говорили про введення посади пристава

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков прокоментував конфлікт між заступником голови фракції "Слуга народу" Миколою Тищенком та народним депутатом Гео Леросом, пояснивши, що у регламенті не прописане покарання за бійки в Раді. Про це він заявив на брифінгу.

"Вчора було звернення з боку Давида Георгійовича Арахамії на мене. Я розписав одразу цей лист на комітет. Там він пропонує притягнути до відповідальності і Лероса, і Тищенка, але в цьому плані є питання в регламенті. Тому що навіть бійка не прописана – там лише образливі висловлювання з одного та іншого боку. При чому образливі висловлювання по відношенню до народних депутатів та фракцій. До третіх осіб такої норми в 51 немає. Тому буде дивитися регламентний комітет, там фахові люди, дуже фаховий голова комітету Ткаченко Сергій Віталійович, але подивимось на результат", – повідомив він.

Новини за темою: Броницька про бійку в Раді: Тищенко виконує всі забаганки Зеленського, щоб ми не знали справжньої правди

Також Разумков висловився щодо змін у регламенті, зокрема про введення посади пристава в стінах ВР.

"Мабуть, так, потрібні. Колись була ідея навіть поставити приставів у Верховній Раді. Але об’єктивно, є речі, які не можна робити, тобто не можна штовхатися і битися. Ми ж всі це розуміємо. Для цього не треба додатково щось писати, і завжди краще переконати людину словами, ніж кулаками. Я зараз без персоналій колег – я в цілому про це говорю і думаю, що у ВР збираються все ж таки люди, в яких вистачає розуму переконати  іншого, що він не правий, або хоча б намагатись це зробити. Нас для цього люди вибирали. Якщо вони захочуть бій подивитись, то вони включать Жана Беленюка, при чому, коли він не народний депутат і він точно переможе", – додав голова ВР.

Новини за темою: Дмитро Джангіров: Напад Тищенка на Лероса відображає ставлення Зе-режиму до свободи думок

Нагадаємо, у Верховній Раді під час пленарного засідання сталася бійка між нардепом від "Слуги народу" Миколою Тищенком та його колишнім колегою по фракції Гео Леросом. Під час того, як Лерос розповідав про роль Офісу президента у зриві операції щодо "вагнерівців", Тищенко підійшов до нього, спочатку схопив мікрофон, а потім і самого нардепа.