Новини » Політика Читать эту новость на русском

Рада суддів не обрала контролерів доброчесності ВРП: Зеленський обурений блокуванням реформи

Володимир Зеленський Офіс президента

Жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів під час таємного голосування. За кандидатів проголосувало лише 4 члени РСУ з 26

Рада суддів не обрала трьох членів Етичної ради, які мають контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя. Про це йшлося під час засідання РСУ, яке транслювала пресслужба відомства.

Згідно з даними "Радіо Свобода", до Ради суддів подали свої заяви шість кандидатів, але двоє із них надіслали листи з проханням залишити їхні заяви без розгляду:

  • Микола Глотов – суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
  • Василь Клюба – суддя Львівського апеляційного адміністративного суду.
  • Ганна Вронська – суддя Верховного суду.
  • Микола Кіпчарський – суддя Пустомитівського районного суду Львівської області.
  • Олена Бальжик – суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області (відмовилася).
  • Ольга Чайкіна – суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (відмовилася).

Зокрема, жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів під час таємного голосування. За кандидатів проголосувало лише 4 члени РСУ з 26.

Новини за темою: Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки

На думку глави правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна, таким чином Рада суддів заблокувала основну частину судової реформи - очищення Вищої ради правосуддя.

"Рада суддів (і її голова Богдан Моніч) начхали на пряму норму закону і не делегували жодного представника до Етичної ради (без чого орган не може розпочати роботу)", - зазначив він.

Своєю чергою, в Офісі президента повідомили, що 16 вересня повинна пройти робоча зустріч президента України Володимира Зеленського із керівництвом Ради суддів, Верховного суду, представників парламенту, а також послів "Великої сімки" через зупинку судової реформи.

"Я не допущу блокування найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював. Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку", - наголосив очільник країни.

Новини за темою: Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки

Нагадаємо, раніше представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський заявив, що зараз відбувається процес формування конкурсних комісій з відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). До 11 вересня мала бути сформована конкурсна комісія, яка розпочне процедури відбору до складу ВККС. Щодо Етичної ради - там такі ж терміни.