Рада схвалила закон для врегулювання заборгованості за газ

Верховна Рада

Народні депутати прийняли в другому читанні відповідний законопроект №3508-д

Верховна Рада схвалила закон для стабільної роботи комунальних підприємств тепло-, газо- і водопостачання. За відповідний законопроєкт проголосували 303 нардепи.

У документі прописана реструктуризація заборгованості за природний газ та послуги з його транспортування підприємствам теплокомуненерго.

Регулюються також борги облгазів та облгаззбутів, передбачена реструктуризація боргів водоканалів.

Відповідно до закону, регулювати заборгованість будуть шляхом:

  • взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету;
  • реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах;
  • списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, за умови погашення тіла боргу.

Документ переносить розрахункову дату з 1 липня 2016 на 1 червня 2021 року.

Закон продовжив граничний термін реструктуризації заборгованості. Підприємствам теплоенергетики дозволили реструктуризувати борг за розподіл і транспортування природного газу.

Передбачені однакові умови для врегулювання пені/штрафних санкцій підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

Уточнюється, як буде проводитися реструктуризація боргів суб'єктів господарювання на території Донецької та Луганської областей на період проведення операції об'єднаних сил, якщо засновник і/або частина виробничих одиниць підприємства знаходяться на території, де органи держвлади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Новини за темою: Заборгованість із оплати компослуг: Ексміністр ЖКГ розповів, чому сьогодні провалені платежі за газ

Нагадаємо, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу. Зменшення вартості доставки відбудеться лише у двох операторів, а у 20 компаніях пропонують підняти тариф в середньому на 80%.

Раніше газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у грудні 2020 року.