Рада скасувала штрафи за виїзд з ОРДЛО через територію РФ

Урядовий кур'єр

Штрафи скасували на період дії карантину або на час блокування діяльності КПВВ

Верховна Рада України схвалила законопроєкт №5478, яким скасовуються штрафи за виїзд з окремих районів Донецької та Луганської області через територію Російської Федерації. Таке рішення було прийняте під час сьогоднішнього позачергового засідання парламенту.

Як відомо, зараз таке порушення карається штрафом від 1,7 тис. грн до 5,1 тис. грн. Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року вже штрафували, тягнуть за собою штраф від 5,1 тис. до 8,5 тис. гривень.

У пояснювальній записці зазначається, що в умовах закриття або обмеженого функціонування КПВВ через дії незаконної "влади" українці позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово непідконтрольних територій України.

"Це спричинило суттєве збільшення випадків виявлення у пунктах пропуску на українсько-російській ділянці кордону осіб, які в порушення вищезазначеного порядку виїжджають з тимчасово окупованих територій України на територію Російської Федерації", - додається в документі.

Штрафи скасували на період дії карантину або на час блокування діяльності КПВВ.

Новини за темою: ДПСУ дозволить в'їзд абітурієнтів із ОРДЛО через РФ без покарання, але є умова

Нагадаємо, Кабінет міністрів із 17 червня скасував обов'язкову самоізоляцію та ПЦР-тести для тих, хто прибуває з окупованих територій Донбасу.