Рада надала статус корінного населення України кримським татарам

Кримські татари

Фото з відкритих джерел

За законопроєкт проголосували 325 народних депутатів

Верховна Рада підтримала у першому читанні та в цілому законопроєкт №5506 про корінні народи України. Відповідне рішення було прийняте під час сьогоднішнього засідання парламенту.

Як зазначається, за проголосували 325 нардепів.

Згідно з документом, корінним народом є автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови та культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, усвідомлює себе корінним народом України, є етнічною меншиною у складі населення і не має державного утворення поза межами України.

Окремо прописано поняття корінних народів Криму - це кримські татари, караїми та кримчаки.

Відповідно до закону, корінним народам надаються широкі культурні, економічні, освітні та мовні права.  Також вони можуть створювати свої заклади освіти, засоби масової інформації, можуть отримувати фінансування своїх представницьких органів із держбюджету.

Крім того, визначаються гарантії щодо правового захисту представників корінного народу від будь-яких дій, спрямованих на позбавлення ознак етнічної приналежності, примусову асиміляцію або інтеграцію в будь-якій формі, а також захист від расової, етнічної або релігійної ненависті, спрямованої проти них.

Новини за темою: Права кримських татар та загрози впровадження COVID-паспортів: Які питання розглянули на сесії в ПАРЄ

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 18 травня вніс до Верховної Ради України законопроєкт про корінні народи України.