Рабінович після зустрічі з главою МЗС Угорщини Сіярто: Країна перебуває у стадії розвиненого фашизму, і це ми доводимо до європейців

Вадим Рабінович Фото з відкритих джерел

Якщо влада порушує Конституцію своєї країни, якщо телеканал можна закрити за листом якогось слідчого СБУ, то країна перебуває у стадії розвиненого фашизму. І опозиційні політики доносять це до європейських колег. Про це під час брифінгу після зустрічі з міністром іноземних справ Петером Сіярто заявив народний депутат України, співголова фракції партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

"Коло запитань, дійсно, цікаве. Насамперед це ставлення до національних меншин, це закони про мову, які і в нашому, і в розумінні угорської сторони є утисками прав людини, наскільки я розумію. Я говорю за себе, за них я не можу говорити. Це ж стосується ситуації, яка взагалі у нашій країні відбувається. Ми говорили про незаконне закриття каналів. Ми говорили про незаконне перебування під домашнім арештом Віктора Медведчука. Ми говорили про наші, безумовно, найважливіші зв'язки з цією країною. І ми дуже раді, що отримали запрошення відвідати з паном Волошиним Угорщину, обговорені візити, коли нас сторона офіційно запросить. Тому мені особисто дуже сподобалося, сподобався прагматизм, прихильність до національних цінностей. Коли зараз всі намагаються стати голубими терміново, щоб перефарбувався - і тоді просувають по службі. А тут людина говорить те, що вона думає. Величезна повага, величезна, я повторюю, як до європейського політика просто величезна. Я за останній час не зустрічав людей, які можуть так прямо говорити і чесно про те, що відбувається. Тому просто отримав задоволення як людина і як політик", - сказав Вадим Рабінович.

Вадим Рабінович, який нещодавно зустрічався з французькими політиками, пояснив, як світова спільнота реагує на тиск влади на опозицію.

"Перше. Якщо ми не будемо будити ці події, то ми для Європи, для Америки, для всього світу - абсолютно вони нас не бачать. Чому? Тому що як ви, наприклад, я запитаю - ви не стурбовані проблемами Конго зранку, ні? Ви навіть не дивитеся. Так вони і з нами", - сказав Вадим Рабінович.

Політик наголосив, що кожна із країн дбає про власні інтереси, тому Україна повинна думати про себе.

"Друге. Звичайно ж, вони знають про те, що відбувається. У рамках політкоректності вони якось стримують себе, хоча ми все більше й більше бачимо нотки, які прориваються, що є межі. Я хочу нагадати всім, що тут не оцінка влади й не оцінка закону. Якщо ви порушуєте Конституцію своєї країни, якщо канал можна закрити за листом якогось слідчого СБУ, то ми перебуваємо у стадії розвиненого фашизму. Я розумію, що це неприємно чути, я розумію, що це прикро, але це факт. І ось це ми доводимо до європейців, що Європа - це коли Європа у тебе вдома теж, це коли європейський закон для тебе... А там написано, що людина не може бути так, як Медведчук, поміщена під арешт", - наголосив Вадим Рабінович.