Путін про навчальні бази НАТО в Україні: Завтра під Харковом ракети з'являться, що нам з цим робити?

Президент Росії Володимир Путін

Правительство Республики Алтай

Під маркою навчальних центрів можна розмістити все що завгодно, заявив президент РФ Володимир Путін з приводу розширення НАТО.

"Що стосується баз, ну я знаю там відповідне конституційне положення України. Навчальні центри ніхто не забороняє. А під маркою навчальних центрів можна все що завгодно розмістити. І як я вже говорив, це було теж, публічно звучало. Завтра під Харковом ракети з'являться, що нам робити з цим? Ну не ми ж ліземо туди зі своїми ракетами, до нас під ніс їх засовують. Звичайно, це проблема", – сказав Путін в ході засідання Міжнародного дискусійного клубу "Валдай".

"Адже дивіться, що відбувалося в кінці 80-х – початку 90-х років, я зараз не буду відтворювати, хоча ви зараз наштовхнули мене на думку про те, що треба про це сказати. Коли всі з усіх боків говорили про те, що після об'єднання тієї ж Німеччини, ні в якому разі руху на Захід інфраструктури НАТО не буде, хоча б в цьому Росія повинна була бути впевнена. Так говорили. Це ж публічні заяви були. Що на практиці? Обдурили. А тепер кажуть: "А де на папірці? Покажіть". І раз розширили, і два розширили НАТО. Наслідки які військово-стратегічні? Інфраструктура наближається, що таке інфраструктура? Он в Польщі, Румунії встановили системи ПРО, протиракетної оборони, але з пусковими установками Іджіс, на які можна розмістити Томагавки, ударні системи, і зробити це легко по клацанню, тільки програмне забезпечення потрібно поміняти. Все. Цього навіть ніхто не помітить. Там же можуть бути розміщені ракети середньої та меншої дальності. Чому ні?" – додав Путін.

Він також вважає, що міністр оборони США Ллойд Остін відкриває Україні, по суті, двері в НАТО, приїхавши до Києва.

"Ось приїхав міністр оборони, який, по суті, відкриває двері Україні в НАТО, по суті, його заяву потрібно і можна саме так трактувати", – сказав Путін.

Він додав, що формальне членство в НАТО може не відбутися, а військове освоєння території вже йде. "І це реально створює загрозу для РФ. Ми віддаємо собі в цьому звіт", – сказав Путін.

Раніше Остін, коментуючи перспективи членства України в Альянсі, заявив, що треті країни не мають права вето на вступ України в НАТО, при цьому Вашингтон підтримує Київ в його прагненнях.