Путін: "Північний потік-2" у п'ять разів екологічніший за українську ГТС

РБК

"Північний потік-2" – це сучасні технології та сучасні труби, викидів CO2 в 5,6 раза менше, ніж при транзиті через Україну. Про це заявив президент РФ Володимир Путін в ході пленарного засідання Міжнародного дискусійного клубу "Валдай".

"Північний потік-2" – це сучасні технології, сучасні труби, які дозволяють збільшити тиск, рух газу по дну Балтійського моря взагалі без жодних викидів відбувається. Ці компресорні станції – це ж маленькі мінізаводи, які працюють теж на газі, вони теж викидають в атмосферу CO2. У 5,6 раза, в 5,6 раза викидів менше, ніж при транзитуванні через ГТС України", – сказав Путін.

Він звернув увагу на те, що екологи в такому випадку повинні були б навпаки закликати закрити транзит через Україну. "Ні, все навпаки – збільшити", – сказав Путін.

Раніше Путін заявив, що Російська Федерація може збільшити постачання газу до Європи через "Північний потік-2". 

"Чи можливе збільшення (постачання газу, – ред.), ви питаєте. Так, можливо. Ось по "Північному потоку-2". Труба вже заповнена газом. Якщо завтра німецький регулятор дасть дозвіл на постачання, то післязавтра почнеться постачання 17,5 млрд кубометрів", – заявив президент РФ.

Як повідомлялося, голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко заявив, що газопровід "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки він не відповідає європейському законодавству.

Нагадаємо, з 4 жовтня розпочалася процедура щодо заповнення газом першої нитки газопроводу "Північний потік-2".

Зазначимо, 10 вересня "Газпром" заявив, що "Північний потік-2" повністю добудований.