Путін дозволив кримчанам з українським громадянством працювати на держслужбі

Президент РФ Володимир Путін Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Нові норми вступлять в дію з 1 липня 2021 року

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав закон, який дозволяє жителям тимчасово окупованого Криму працювати на державній службі при наявності громадянства України. Відповідний документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Згідно з документом, жителі півострова, які після анексії Криму Росією в 2014 році подали заяву про відмову від громадянства України, але не припинили його, визнаються "громадянами Росії без іноземного громадянства".

Також документом передбачено право громадян, які на той час були неповнолітніми дітьми і перебували за межами Криму до 18 березня 2014 року, після досягнення 18-річного віку подавати заяву про небажання належати до українського громадянства.

Очікується, що нові норми вступлять в дію з 1 липня 2021 року.

Законопроєкт про право кримчан на працевлаштування на держслужбу при наявності громадянства України був внесений до Державної думи 6 квітня. У першому читанні його ухвалили 20 квітня, у другому – 25 травня.

До слова, раніше Постійне представництво України при ООН повідомило, що тотальна примусова паспортизація в анексованому Росією Криму охопила 2,5 мільйона громадян України.

Новини за темою: В Україні з'явився чат-бот для кримчан

Нагадаємо, 16 червня 2020 року в МЗС України зробили заяву через російські паспорти, "протиправно нав’язані жителям анексованих Криму і Севастополя". У відомстві запевнили, що "Україна буде захищати права та інтереси своїх громадян, які проживають в умовах окупації в Автономній Республіці Крим і Севастополі".