Призначення голови "Нафтогазу" було незаконним, - НАЗК

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

Контракт з ним має бути скасовано

Розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" є незаконним. Про це йдеться у приписі голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова.

В агентстві нагадали, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. У НАЗК зазначили, що під час виконання обов'язків міністра енергетики Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК "Нафтогаз України".

"Враховуючи викладене, 14 червня голова НАЗК Олександр Новіков вніс Кабінету міністрів України припис про усунення порушень ст. 26 Закону України "Про запобігання корупції", - йдеться у повідомленні.

НАЗК вимагає скасувати призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України". А також вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з головою правління НАК.

Новини за темою: "Нафтогаз" отримав 19 мільярдів гривень збитку за 2020 рік

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо призначення виконувача обов’язків Міністра енергетики Юрія Вітренка очільником НАК "Нафтогаз"