Проти суддів ВСУ завели справу через скасування указу щодо Тупицького

Олександр Тупицький РБК-Україна

Провадження зареєстроване щодо зловживання владою суддями Касаційного адміністративного суду ВСУ

Державне бюро розслідувань відкрило справу проти суддів Верховного суду, які винесли рішення про скасування указу президента Володимира Зеленського, яким той звільнив Олександра Тупицького з посади голови Конституційного суду. Про це РБК-Україна повідомили в пресслужбі ДБР.

"Слідчі Державного бюро розслідувань за заявою громадської організації зареєстрували провадження щодо зловживання владою суддями Касаційного адміністративного суду ВСУ", - зазначили у відомстві.

Зокрема, ще 15 липня до бюро надійшла заява від представника однієї з громадських організацій. Заявник просив внести відомості до ЄРДР щодо зловживання владою суддями у зв'язку зі скасуванням указу президента щодо Тупицького.

"Діючи відповідно до вимог ст. 214 КПК України, Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань внесено відомості до ЄРДР з попередньою правовою кваліфікацією "зловживання владою або службовим становищем" (ч. 2 ст. 364 КК України)", - повідомили у ДБР.

Новини за темою: Рада суддів просить Зеленського утриматися від звинувачень Верховного суду через справу Тупицького

Нагадаємо, минулого тижня Верховний суд визнав незаконним та протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України.