Повний пакет санкцій, анулювання ліцензій та скарги злодіїв у законі: Що ухвалила РНБО

Засідання РНБО

Офіс президента України

На засідання серед іншого затвердили Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України

Рада національної безпеки та оборони України сьогодні провела чергове засідання, на якому було попередньо заявлено п'ять головних питань. Як повідомив під час брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов, за його результатами було ухвалено низку рішень.

Зокрема, запроваджено повний пакет санкцій проти бізнесменів Дмитра Фірташа і Павла Фукса. За словами Данілова, обмеження проти Фірташа введені за нібито його участь у титановому бізнесі та постачання сировини до РФ, які було відстежено. Своєю чергою Фукс потрапив під санкції через справу "Голден Деррік". Йдеться про ліцензії, які він отримував на видобуток корисних копалин в Україні.

Окрім цього, РНБО запровадила санкції проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, причетних до розроблення вірусу NotPetya.

Також були продовжені на три роки запроваджені три роки тому персональні економічні санкції проти низки юридичних та фізичних осіб, оскільки їхній термін спливав 21 червня поточного року.

Данілов наголосив, що апарат Ради національної безпеки і оборони за сприяння Служби безпеки України та контррозвідників проведе додаткову перевірку трьох осіб, які потрапили до списку санкцій щодо злодіїв в законі та кримінальних авторитетів. За його словами, останні почали скаржитися на попереднє рішення РНБО.

Новини за темою: В таємному режимі РНБО схвалила рішення про євроатлантичну інтеграцію

Окрім того, РНБО анулювала ліцензії з видобутку титану та ліцензії з розробки вуглеводню і рудних. "Мова про компанію "Геоальянс" в Харківській і Дніпропетровській областях. Хоча засновник знаходиться на островах, держава вітає такі дії", - уточнив Данілов.

Також на засіданні РНБО заслухали віцепрем'єра - міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського та затвердили Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України.