Помилки у санкційному списку РНБО: Керівництво одного з департаментів Нацполіції звільнили

Денис Монастирський

Денис Монастирський

Фото з відкритих джерел

За словами міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, всього таких технічних виправлень було зроблено 108

Керівництво одного з департаментів Національної поліції було звільнено через помилки щодо понад 100 осіб, які раніше потрапили до санкційного списку Ради національної безпеки та оборони. Вони стосувалися таких даних, як прізвища, дати народження та громадянства. Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, передає "Укрінформ".

"Щодо технічних виправлень, які були здійснені РНБО. Дійсно, МВС було проведено оцінку виконання санкцій, і були виявлені технічні зміни у прізвищах, зокрема, (щодо написання їх, – ред.) латиницею, там, де певні букви не відповідали тим даним, які знаходяться у закордонних паспортах, зокрема, цих громадян. Десь була змінена або не відповідала (реальній, – ред.) дата народження. Десь було вказане інше громадянство. Всього таких технічних виправлень було зроблено 108", - поінформував він.

За його словами, у жодному з випадків цих осіб, щодо даних яких були допущені помилки, не було виключено із санкційного списку - адже йдеться і про кримінальних авторитетів, і про злодіїв у законі.

Інформацію було передано до Нацбанку і до банківських установ, щоб були заблоковані відповідні рахунки цих осіб у разі, якщо вони не були заблоковані у зв’язку з цими технічними неточностями.

"Стосовно цієї ситуації була проведена службова перевірка, і у результаті такого службового розслідування було звільнено цілу низку осіб з Нацполіції, зокрема - керівництво Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції", - наголосив Монастирський.

Новини за темою: РНБО ввела нові санкції за організацію виборів до Держдуми на окупованих територіях

Як відомо, 15 жовтня секретар РНБО Олексій Данілов поінформував, що в попередньому рішенні відомства щодо санкцій проти криміналітету і злодіїв у законі виявили помилку.

"На превеликий жаль, у рішенні РНБО, яке готувалося раніше, була свідома або несвідома помилка стосовно 108 осіб, яку ми вже виправили", - зазначив Данілов.

А в неділю, 17 жовтня, Данілов, кажучи про свою заяву щодо помилок, сказав, що 108 осіб внесли до списку не помилково, а з помилками у даних.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський знову доручив скликати засідання РНБО. Рада має зібратися 22 жовтня 2021 року о 16:30. Тематика засідання, зокрема, передбачає енергетичні питання.