Половина "Голосу" оголосила недовіру керівнику фракції і створила нове об'єднання

Фото з відкритих джерел

До нього увійшли 10 депутатів

10 народних депутатів із парламентської фракції "Голос" оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання "Справедливість" і висловили недовіру керівнику фракції, в якій вони залишаються. Про це йшлося у заяві нардепів у залі парламенту, передає "Українська правда".

"Вчора, керівництво партії та фракції перетнуло червону лінію й остаточно поховали партію та фракцію. Саме тому ми, 10 народних депутатів, об'єдналися у групу "Справедливість", щоб і надалі відстоювати інтереси українців, а не керівництва партії та фракції чи олігархів", - заявила народна депутатка Олександра Устінова. 

Зазначимо, що 10 нардепів – це рівно половина від складу фракції "Голосу" в парламенті. 

До об’єднання "Справедливість" увійшли: Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталя Піпа, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Володимир Цабаль, Андрій Шараскін, Ярослав Юрчишин.

Депутати звинуватили керівництво партії зокрема в "узурпації влади та паплюженні принципів демократії, що призвели до фактичного знищення іміджу партії та фракції", у підтримці голосувань за "дерибани" столичної землі, бажанні знищити антикорупційні органи та "договорняках".

Також причиною стало і скандальне голосування за відтермінування введення норм закону про повномасштабний дубляж фільмів та серіалів українською мовою на телебаченні.

Крім цього, народні депутати висловили недовіру керівнику фракції Ярославу Железняку.

"Він порушує закон та положення про фракцію і понад квартал ігнорує обов'язок скликати та вести засідання фракції", – йшлося в заяві з трибуни. 

Також депутати заявили, що ініціюють виключення з фракції голови партії Кіри Рудик, як депутатки, що має більше 50% прогулів. 

"Нагадаємо, ми у програмі партії на парламентських виборах обіцяли забирати мандат у тих, хто прогулює більше половини засідань. Час виконувати обіцянки починаючи з себе", - додали нардепи.

Усі нардепи залишаються у фракції та не планують із неї виходити. Поки що об'єднання "Солідарність" не має юридичного статусу.

"З фракції виходити не плануємо, хай вони йдуть", – заявив Ярослав Юрчишин "Українській правді".

Новини за темою: На стендап-концерті між депутатом Київради та коміком сталася бійка

Нагадаємо, у понеділок, 7 червня, екскандидат від "Голосу" на мерських виборах у Києві, один з фронтменів партії та телеведучий Сергій Притула заявив про вихід із партії.

Після цього стало відомо, що ще десять нардепів обмірковують спільне рішення про своє подальше перебування в партії.